2023-yilda joylashtirish vositalari, shu jumladan, oilaviy mehmon uylari, sanatoriy va pansionatlar xodimlarining malakasini oshirish o‘quv kurslarini tashkil qilish bo‘yicha grant ajratish uchun TANLOV E’LON QILINADI.
Grant ajratish uchun quyidagi hujjatlar taqdim etiladi:
1. Yuqorida joylashtirilgan shaklda to‘ldirilgan davlat granti loyihasi uchun ariza va uning ilovalari.
2. Oxirgi o‘zgartish va qo‘shimchalar bilan davlat ro‘yxatidan o‘tgan NNTlar va nodavlat ta’lim tashkilotlarining Nizomi nusxasi.
3. Tashkilotning davlat ro‘yxatidan o‘tganligi to‘g‘risidagi guvohnoma nusxasi.
Hujjatlar 2023-yil 1-iyundan 20-iyungacha qabul qilinadi.
Hujjatlar Madaniyat va turizm vazirligiga yoki uning “O‘zbekiston pochtasi” orqali yuboriladigan muhrlangan konvertlarda (A4 formatda) quyidagi manzil bo‘yicha qabul qilinadi: 100084, Toshkent shahri, Amir Temur, 107B.

ОБЪЯВЛЯЕТСЯ КОНКУРС на выделение грантов для организации курсов повышения квалификации персонала средств размещения, в том числе семейных гостевых домов, санаториев и пансионатов в 2023 году.
Положения выделения гранта,
Схема выделения гранта,
Образец заявления,
Приложении на заявлении.
Для выделения необходимо представить следующие документы:
1. Заявка и ее приложения на государственный грант по форме, размещенной на веб сайте...
2. Копия Устава (Положения) негосударственных образовательных организаций и негосударственных некоммерческих организаций прошедших государственную регистрацию, с последними изменениями и дополнениями
3. Копия свидетельства о государственной регистрации организации.
Документы принимаются с 1 по 20 июня 2023 года.
Документы принимаются в запечатанных конвертах (формат А4), отправленные напрямую в Министерство культуры и туризма или через АО «Узбекистон почтаси» по адресу: 100084, г.Ташкент, Амир Темур, 107Б.