2023-yilning 23-27 aprel kunlari Xitoy Xalq Respublikasining Guanjou shahrida “The Canton Fair 2023” 133-xalqaro import va eksport ko‘rgazmasi boʻlib oʻtadi.
Ko‘rgazma doirasida Samarqandning turizm salohiyati, mehmonxonalarda yaratilgan shart-sharoitlar, shuningdek, joylashtirish vositalari jihozlari taqdimoti, turistik korxonalar vakillari bilan uchrashuvlar tashkil etiladi.
Ma’lumot uchun: 2021-yilda tashkil etilgan Canton Fair xalqaro ko‘rgazmasiga 600 ming nafar ishtirokchi qatnashgan bo‘lsa, 32 milliondan ortiq tadbirkorlar va aholi onlayn ishtirok etishgan. Namoyish etilgan eksponatlar orasida 898 200 ta yangi mahsulotlar, 112 700 ta smart mahsulotlar va 248 600 ta mustaqil intellektual mulkka ega mahsulotlar taqdim qilingan.
Nufuzli xalqaro ko‘rgazmada ishtirok etishga shoshiling!
Ishtirok etish uchun Turizm va mdaniy meros bosh boshqarmasi Xalqaro aloqalar, PR va marketing bo‘limiga +998 97 920 91 95 raqami orqali bog‘lanishingiz mumkin.

С 23 по 27 апреля 2023 года в городе Гуанчжоу (Китайская Народная Республика) пройдет 133-я Международная выставка импорта и экспорта «The Canton Fair 2023»
В рамках выставки будут организованы презентации туристического потенциала Самарканда, также в рамках ярмарки пройдут встречи с представителями туристической отрасли.
Для справки: международную выставку Canton Fair, организованную в 2021 году, посетили 600 000 участников, а в онлайн-режиме приняли участие более 32 миллионов предпринимателей и жителей. Среди выставленных экспонатов было представлено 898 200 новых товаров, 112 700 умных товаров и 248 600 товаров содержащих объект интеллектуальной собственности.
Спешите принять участие в престижной международной выставке!
По вопросам участия можно обратиться в отдел международных связей, связей с общественностью и маркетинга Главного управления туризма и культурного наследия по телефону +998 97 920 91 95.