2023-yilning 4-6-aprel kunlari Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida AITF-2023 19-xalqaro turizm yarmarkasi boʻlib oʻtadi.
AITF Ozarbayjonning faol rivojlanayotgan turizm bozoridagi muhim voqelik bo‘lib, har yili butun dunyodan ko‘plab ishtirokchilar va tashrif buyuruvchilarni yagona maydonchada to‘playdi.
Kavkaz mintaqasidagi yetakchi xalqaro tadbir bo‘lmish AITF mintaqadagi sayohatlar, ishbilarmonlik turizmi, tibbiy va eksklyuziv dam olishning so‘nggi yangiliklarini namoyish etuvchi ozarbayjonlik va xorijiy ekspertlar uchun mustahkam platforma yaratgan holda, zamonaviy turizm bozorining umumiy manzarasini aks ettiradi.
O‘zbekiston Respublikasi Ozarbayjon xalqaro turizm yarmarkasida “hamkor davlat” sifatida ishtirok etmoqda.
Ko‘rgazma doirasida mamlakatimizning turizm salohiyati taqdimoti, madaniy dastur, xalq amaliy san’ati va milliy taomlar namoyishi rejalashtirilgan.

С 4 по 6 апреля 2023года в столице Азербайджана городе Баку пройдет 19-я Международная туристическая ярмарка AITF-2023.
AITF - знаковое событие активно развивающегося туристического рынка Азербайджана, которое ежегодно собирает на единой площадке большое количество участников и посетителей с разных стран мира.
AITF - ведущее международное мероприятие Кавказского региона, отражает общую картину современного туристского рынка региона, создавая прочную платформу для азербайджанских и зарубежных экспертов, которые демонстрируют последние тенденции в сфере путешествий, делового туризма, лечебного и эксклюзивного отдыха.
Республика Узбекистан участвует в Азербайджанской международной туристической ярмарке как “государство-партнер”.
В рамках выставки запланированы презентация туристического потенциала нашей страны, культурная программа, демонстрация изделий народно-прикладного искусства и национальной кухни.
Успейте принять участие в престижной международной туристической выставке.
Для участия можно связаться по электронной почте fair@nationalprcenter.uz или по телефону +998781290990