Bolalik sayyorasi: Silk Road Samarkand va ERIELL Group hamkorligidagi xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga bagʻishlangan xayriya tadbiri
Xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga qarata “Boqiy shahar” bog'ida mehribonlik uylarida tarbiyalanuvchi 300 bolaga atalgan ko'ngil ochar tadbir o‘tkazildi. Ushbu tadbirda barcha bolalar maxsus tayyorlangan qiziqarli ko'ngilochar va faol o'yinlar olamiga sho'ng'ish imkoniyatiga ega bo'lishdi. Bolalar “Boqiy shahar” bog‘ida sayr qilishdan, to‘p o‘yinlarini o‘ynashdan, shuningdek, o‘z rasmlari va boshqa qiziqarli suratlarni chizishdan zavqlanishdi. Bundan tashqari, bolalar asfaltga rasm chizish va ertak san'atiga qo'shilish imkoniga ega bo'lishdi. Tadbir yakunlanganida "Afrosiyob" restoranida bolalar uchun bayram oshi va shirinliklar tashkillashtirilib, qiziqarli kitob va sovg'alar taqdim etildi.
Xayriya tadbiri “Silk Road Samarkand” sayyohlik majmuasi, “Eriell” kompaniyalar guruhi, Samarqand viloyati IIB Milliy gvardiya xizmati rahbariyati va Turizm politsiyasi ko‘magida tashkil etildi.
“Bolalar bizning kelajagimiz, ularga g‘amxo‘rlik qilish va ularning baxtli bo'lishi - bizning asosiy vazifamizdir. Bolalarga quvonch, zavq va ta’riflab bo‘lmaydigan tuyg‘ularni hadya etish, shuningdek, ular uchun yoqimli va esda qolarli xotira yaratish bizning jamiyatimiz uchun juda muhimdir”, — deya ta'kidladi “Silk Road Samarkand” sayyohlik majmuasi rahbariyati.
Ushbu tadbir Xalqaro bolalarni himoya qilish kunini o'tkazish va bolalarga unutilmas taassurot berishga katta imkoniyat yaratti. Tashkilotchilar yaqin kelajakda bolalarni himoya qilish bo'yicha turli xil ishlarni olib borish va bunday tadbirlarni o'tkazish ustida ishlashni rejalashtirishmoqda.

Планета детства: Праздник для детей от Silk Road Samarkand и ERIELL Group к Международному дню защиты детей
В честь Международного дня защиты детей, в этно-парке "Вечный город" состоялось развлекательное детское мероприятие для 300 детей из приюта и детских домов Самарканда. В этот день всем участникам мероприятия удалось погрузиться в мир увлекательных развлечений и активных игр, особо подготовленных только для них. Дети наслаждались прогулкой по историко-этнографическому парку "Вечный город", игрой в мяч, а также мастер-классами по живописи, где они могли создавать свои собственные картины и захватывающие рисунки. Помимо этого, детям представилась возможность порисовать на асфальте и приобщиться к искусству сказки. После активного времяпровождения детям был организован праздничный плов и сладкий стол в ресторане "Афросияб", а также все дети получили увлекательные книги и подарки.
Благотворительная акция была организована Туристическим комплексом Silk Road Samarkand, группой компаний Eriell при поддержке Управления национальной гвардии по Самаркандской области и Туристической полиции УВД Самаркандской области.
"Дети - наше будущее, поэтому забота о них и их счастье - это наша главная задача. Отмечать Международный день защиты детей и делать их день более ярким и разнообразным - это крайне важно для нашего общества. Мы надеемся, что эти занимательные и многообразные активности помогут подарить детям радость, удовольствие и непередаваемые эмоции, а также составят им приятную и запоминающуюся память", - отметило руководство туристического комплекса Silk Road Samarkand.
Это мероприятие стало фантастическим способом отметить Международный день защиты детей и подарить ребятам незабываемые впечатления. Организаторы надеются продолжать вести работу в интересах защиты детей и обосновывать для них подобные мероприятия в ближайшем будущем.