Bugun "Yoshlar turizmi haftaligi" boshlandi.
Haftalikdan ko‘zlangan maqsad yoshlarni ta’til vaqtida mavsumiy imtiyozli turistik paketlari asosida diqqatga sazovor joylariga sayohatlarini tashkil etish, oliy ta’lim muassasalari talabalari, maktab o‘quvchilari va mahallalardagi aholi va yoshlarning sayohatlarini tashkil etish, nogironligi bo‘lgan o‘quvchi, talaba va yoshlarning respublikamiz bo‘ylab sayohat qilishi uchun zarur tashkiliy va amaliy chora-tadbirlarni amalga oshirishdan iborat.
Haftalik doirasida “O‘zbekiston temir yo‘llari” AJ hamda “Uzbekistan Airways” AJ tomonidan sayohat qiluvchi yoshlar uchun viloyatlararo qatnovchi avtobus, avia va temiryo‘l chiptalarga chegirmalar hamda tadbirkorlik subyektlarining tashish xizmatlariga ixtiyoriy chegirmalar belgilangan.
Bugun, 4 yanvar kuni 100 nafar Samarqand shahar maktablarining faol o‘quvchilari hamda kam ta'minlangan oila farzandlari uchun Samarqandning diqqatga sazovar joylari va “Silk Road Samarkand” turizm markaziga sayohat tashkil etilgan.

Сегодня началась " Неделя молодежного туризма".
Целью недели является организация молодежных экскурсионных поездок по достопримечательностям республики на основе сезонных льготных туристических пакетов в праздничные дни, организация поездок студентов высших учебных заведений, школьников и населения махали и молодежи, реализация необходимых организационных и практических мер по передвижению учащихся, студентов и молодежи с ограниченными возможностями здоровья по Республике.
В рамках " Неделя молодежного туризма" АО «Узбекистон темир йуллари» и АО «Uzbekistan Airways» для молодежи, путешествующей по регионам, установлены скидки на междугородние автобусные, авиа-и железнодорожные билеты, а также добровольные скидки на транспортные услуги субъектов предпринимательства.
Сегодня, 4 января, для 100 самых активных учеников школ города Самарканда, а также детей из малообеспеченных семей, организована поездка по достопримечательным местам Самарканда и в туристический центр “Silk Road Samarkand”.