Shu kunlarda, O‘zbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi tashabbusi bilan, CNN jurnalistlari Samarqandda ish olib borishdi.
CNN ijodiy jamoasi 30 daqiqalik “Samarqand ruhi” nomli hujjatli filmida Samarqandning tarixiy va madaniy yodgorliklari, o‘zbek xalqining an’analari va milliy urf-odatlarini aks ettiradi.
Ma’lumot uchun: CNN — dunyoda birinchi bo‘lib 24 soatlik uzluksiz yangiliklar translyatsiyasi konsepsiyasini taklif qilgan Amerika telekanali.
CNN yangiliklari kosmik sun'iy yo'ldoshlar orqali uzatiladi va dunyoning 200 dan ortiq mamlakatlarida ko'rish uchun mavjud. Ushbu kanalning dunyo bo'ylab 4000 ga yaqin jurnalistlari bor.

Журналисты канала CNN снимают художественный фильм "ДУХ САМАРКАНДА".
В эти дни по инициативе Комитета по туризму Республики Узбекистан журналисты канала CNN проводили съёмки в Самарканде.
В 30-минутном документальном фильме «Дух Самарканда» творческая группа CNN отразит историко-культурные памятники Самарканда, а также традиции и национальные обычаи узбекского народа.
Для справки: CNN — американский телеканал, который первым в мире предложил концепцию круглосуточного непрерывного вещания новостей.
Новости CNN передаются с помощью космических спутников и доступны к просмотру более, чем в 200 странах мира. Имеет около 4 000 журналистов по всему миру.