Fransiyada Samarqand turizmi targ‘iboti qilindi
Fransiyaning Parij shahrida “Samarqand - Yangi Oʻzbekistonning turizm darvozasi” targʻibot kompaniyasi tashkil etildi.
Tadbirda turizm sohasida faoliyat yuritayotgan fransiyaning biznes vakillari, oliy ta’lim muassasalari professor-o’qituvchilari hamda Fransiya ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etishdi.
Tadbir doirasida Samarqand viloyati turizm salohiyati, transport-logistika tizimida sayyohlar uchun yaratilgan imkoniyatlar, turistik kompaniyalari tomonidan yangi turizm mahsulotlari to’g’risida taqdimotlar tashkil etildi.
Shuningdek, G2B, B2B uchrashuvlar tashkil etilib, mamlakatimizga fransiyalik sayyohlar oqimini ko‘paytirish bo‘yicha ikki tomon turistik korxonalari o’rtasida hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Tashrif buyuruvchilarga Samarqandning gastronomik turizm salohiyati, sharq shirinliklari, Samarqand nonlari ko’rgazmasi namoyish etildi hamda Samarqand oshi tayyorlanib mehmonlarga tortiq etildi.

Туризм Самарканда презентовали во Франции
Как мы сообщали ранее, делегация Самаркандской области, состоящая из представителей туристической отрасли, находится в командировке по странам Европы.
В Париже прошла презентация «Самарканд - туристические ворота Нового Узбекистана», на которой участников ознакомили с новыми туристическими продуктами и транспортно-логистической системой региона.
В мероприятии приняли участие представители туристического бизнеса Франции, профессора и преподаватели высших учебных заведений, представители французских СМИ.
Также были организованы встречи G2B и B2B, обсуждены вопросы сотрудничества между туристическими предприятиями двух сторон по увеличению потока французских туристов в нашу страну.
Посетителям представили гастрономический туристический потенциал Самарканда, восточные сладости, выставку самаркандского хлеба, а также приготовили и угостили гостей самаркандским пловом.