Samarqand viloyati hokimi oʻrinbosari R. Qobilov boshchiligidagi delegatsiyaning joriy yil 27-yanvar 3-fevral kunlari Malayziya va Indoneziyaga tashrifi davomida Indoneziyaning “NET MEDIA” kompaniyasi bilan uchrashuv tashkil qilinib, kompaniya vakillari Oʻzbekistonga taklif etilgan edilar.
Shu kunlarda, Samarqandning turizm salohiyatini keng yoritish maqsadida “NET MEDIA” kompaniyasi ijodiy guruhi viloyatimizning diqqatga sazovor joylari, oʻzbek xalqining boy tarixi, madaniyati, betakror tabiati va mehmondo‘stligi bilan tanishmoqda va O‘zbekiston haqidagi hujjatli filmni suratga olish ishlarini olib bormoqda.

В ходе визита делегации во главе с заместителем хокима Самаркандской области Р. Кобилова в Малайзию и Индонезию 27 января и 3 февраля текущего года была организована встреча с индонезийской компанией «NET MEDIA» и представители компании были приглашены в Узбекистан.
В эти дни с целью освещения туристического потенциала Самарканда творческая группа компании «NET MEDIA» знакомится с достопримечательностями нашей области, богатой историей, культурой, уникальной природой, гостеприимством узбекского народа, и снимает документальный фильм об Узбекистане.