📣 Ish beruvchilar – madaniyat, turizm, mehmondo‘stlik, servis va xizmat ko‘rsatish sohalaridagi davlat muassasalari, tadbirkorlik subyektlari vakillari diqqatiga!
🗣 Madaniy meros obyektlari muammolarini o‘rganish va turizmni rivojlantirish ilmiy-tadqiqot instituti Sizdan turizm va madaniyat sohalarida kadrlar tayyorlaydigan OTM, kollejlar/texnikum bitiruvchilarini tayyorlash sifatini baholash imkonini beruvchi mazkur so‘rovnoma savollariga javob berishingizni so‘raydi.
📈 So‘rovnoma doirasida Sizdan olingan javoblar respublika ta’lim muassasalarida o‘quv jarayoni sifatini yanada oshirishga xizmat qiladi.

📣 Вниманию работодателей – представителей государственных учреждений, субъектов предпринимательской деятельности сферы культуры, туризма, гостеприимства, сервиса и услуг.
🗣 Научно-исследовательский институт изучения проблем объектов культурного наследия и развития туризма просит Вас пройти опрос/анкетирование, цель которого – получить оценку удовлетворенности качеством подготовки выпускников ВУЗов, колледжей/техникумов, готовящих специалистов для отрасли культуры и туризма.
📈 Полученные от Вас в рамках опроса/анкетирования оценки будут использованы для дальнейшего улучшения качества учебного процесса в образовательных организациях республики.