#LIVE #IMTM_2023 #Tel-Aviv
The International Mediterranean Tourism Market IMTM-2023 xalqaro sayyohlik yarmarkasining birinchi kunida Samarqand viloyati madaniyat va turizm boshqarmasi vakillari  Isroilning sayyohlik idoralari,  er usti transport kompaniyalari va aviakompaniyalari hamda turli mamlakatlar vakolatxonalari bilan bir qator muzokaralar olib borishdi.
Shuningdek, Samarqanddan kelayotgan turistlar uchun Tel-Aviv aeroportlarida VIP xizmatlarni ko‘rsatish, Ruminiya sayyohlari uchun turistik  turlar va Isroil fuqarolari uchun Samarqandga kombinatsiyalangan turistik turlar tashkil etish masalalari ham muhokama qilindi.
Shu bilan birga, Isroil ommaviy axborot vositalari vakillariga Samarqand viloyatining turizm salohiyati haqida batafsil ma’lumotlar berildi.

#LIVE #IMTM_2023 #Tel-Aviv
В первый день работы Международной туристической ярмарки The International Mediterranean Tourism Market IMTM-2023 представители управления культуры и туризма Самаркандской области сегодня провели ряд переговоров с офисами по туризму, компаниями наземного транспорта и авиакомпаниями как Израиля, так представительствами из самых разных стран.
В том числе были обсуждены вопросы оказания VIP услуг в аэропортах Тель-Авива для прибывающих из Самарканда туристов, организации туров для туристов из Румынии и комбинированных туров в Самарканд для граждан Израиля.
Вместе с тем СМИ Израиля была предоставлена подробная информация о туристическом потенциале Самаркандской области.