Mashhur opera qo'shiqchisi Plasido Domingo Samarqandga tashrif buyurdi.
25 aprel kuni Samarqandga dunyoga mashhur Plasido Domingo va uning rafiqasi, soprano qo'shiqchisi va rejissyori Marta Domingo tashrif buyurdilar.
Gur-Amir maqbarasi va Registon maydonidan tashqari, mehmonlar “Ipak yo'li”  xalqaro turizm  universiteti va “Silk Road Samarkand”  majmuasiga tashrif buyurishdi.
"Men Amir Temur partiyasini ijro etish baxtiga muyassar bo'ldim va endi buyuk qo'mondon tomonidan tashkil etilgan shaharni o'z ko'zim bilan ko'rishdan xursandman. Samarqandda biz turli davrlar va madaniyatlarning noyob kombinatsiyasini ko'ramiz. Bu kuch  va  san'at shahri"- dedi buyuk maestro.

Знаменитый оперный певец Пласидо Доминго побывал в Самарканде.
25 апреля Самарканд посетил всемирно известный Пласидо Доминго с супругой, певицей сопрано и режиссером Мартой Доминго.
Помимо  мавзолея Гур-Эмир и площади Регистан гости побывали в международном университете «Шелковый путь» и туристическом комплексе Silk Road Samarkand.
«Мне посчастливилось исполнять партию Амира Темура, а сейчас я рад своими глазами увидеть город, основанный великим полководцем. В Самарканде мы видим уникальное сочетание разных эпох и культур. Это город искусства, наполненный силой», - сказал великий маэстро.