“O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil!”: dam olish kunlarida madaniy meros obyektlari hamda muzeylarga chegirmalar belgilandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 23-dekabrdagi “2023-yilda rasmiy sanalarni hisoblash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunlarni belgilash va dam olish kunlarini ko‘chirish to‘g‘risida”gi Farmoniga ko‘ra 2023-yilda qo‘shimcha dam olish kunlari belgilangan.
Qo‘shimcha dam olish kunlarida respublika aholisining “O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil!” dasturi doirasida maroqli dam olishini ta'minlash, har bir mahalliy sayyohga yurtimizdagi muzeylar va boshqa madaniy meros obyektlariga sayohat qilish imkonini yaratish va bu orqali ichki turizm ko‘lamini yanada kengaytirish maqsadida

«Путешествуй по Узбекистану!»: в выходные дни установлены скидки на посещение объектов культурного наследия и музеев
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 23 декабря 2022 года “Об установлении дополнительных нерабочих дней и переносе выходных дней в период исчисления официальных дат в 2023 году” установлены дополнительные выходные дни.
В дополнительные выходные жители республики могут принять участие в акции “Путешествуй по Узбекистану!", посетить музеи и другие объекты культурного наследия по сниженным ценам.