O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "ICHKI TURIZM XIZMATLARINI DIVERSIFIKATSIYA QILISHGA OID QO‘SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO‘G‘RISIDA”
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "ICHKI TURIZM XIZMATLARINI DIVERSIFIKATSIYA QILISHGA OID QO‘SHIMCHA CHORA-TADBIRLAR TO‘G‘RISIDA”gi PQ-232-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida o‘quvchi, talaba va yoshlar o‘rtasida «Yoshlar turizmi oyligi» va «Yoshlar turizmi haftaligi» doimiy ravishda o‘tkazib kelinmoqda.
Shu kunlarda viloyatimizning barcha tuman va shaharlaridan 800 ziyod oʽquvchilar va yoshlarning madaniy meros obyektlariga, muzeylar va turizm obyektlariga jamoaviy tashriflari tashkil qilinmoqda.

Президента Республики Узбекистан«О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ДИВЕРСИФИКАЦИИ УСЛУГ ВНУТРЕННЕГО ТУРИЗМА»
В целях обеспечения реализации постановления Президента Республики Узбекистан № ПП-232 «О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ДИВЕРСИФИКАЦИИ УСЛУГ ВНУТРЕННЕГО ТУРИЗМА» на постоянной основе проводятся «Месяц молодёжного туризма» и «Неделя молодежного туризма».
В эти дни организуются групповые посещения более 800 учащихся и молодежи из всех районов и городов нашей области на объекты культурного наследия, музеи и объекты туризма.