Samarqandda mehmonxona biznesini rivojlantirishga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
2024-yil 27-noyabr kuni Samarqand shahridagi Hilton Garden Inn mehmonxonasida O‘zbekiston Mehmonxonalar Assotsiatsiyasi bilan hamkorlikda B2B uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvning asosiy mavzusi - mehmonxona biznesining yangi bosqichga ko‘tarilishida mehmonxonalarni xalqaro standartlarga mos ravishda jihozlashning o‘rni bo‘ldi. Tadbirda mehmonxona egalari, mutaxassislar va mehmonxonalarni jihozlar bilan taʼminlovchi kompaniyalar vakillari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida mehmonxona biznesining rivoji, xalqaro standartlarga mos innovatsion yechimlar va xizmatlar, shuningdek, hamkorlikni mustahkamlash masalalari muhokama qilindi. Xususan, tadbirda so‘zga chiqqanlar mehmonxona daromadlarini avtomatlashtirish va innovatsion IT-yechimlar orqali daromadni oshirish, brendning taniluvchanligini oshirish usullari, fitness-klublarning mehmonxonaga tashrif buyurish ko‘rsatkichlariga ta’siri, restoran xizmatlarini raqamlashtirish, Yevropa mamlakatlaridan olib kelinadigan mehmonxona va restoranlar uchun tovar va uskunalar to‘g‘risida yig‘ilganlarga atroflicha ma’lumot taqdim etishdi.

В Самарканде состоялась встреча, посвященная развитию гостиничного бизнеса.
27 ноября 2024 года в Самарканде в гостинице Hilton Garden Inn города в сотрудничестве с Ассоциацией гостиниц Узбекистана состоялась B2B встреча. Основной темой мероприятия стала роль оснащения гостиниц в соответствии с международными стандартами для вывода гостиничного бизнеса на новый уровень. Во встрече приняли участие владельцы гостиниц, специалисты и представители компаний-поставщиков оборудования для гостиниц.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы развития гостиничного бизнеса, внедрения инновационных решений и услуг, соответствующих международным стандартам, а также укрепления делового сотрудничества. В частности, спикеры рассказали о повышении доходности гостиниц с помощью автоматизации и инновационных IT-решений, способах увеличения узнаваемости бренда, влиянии фитнес-клубов на посещаемость гостиниц, цифровизации ресторанного сервиса, а также о товарах и оборудовании для гостиниц и ресторанов из европейских стран.