Samarqandda Qozog'iston Respublikasi Chimkent shahri turizm vakillari ishtirokida Road Show o'tkazildi.
Avval xabar berilganidek, joriy yilning 20-iyul sanasida Qozog'iston Respublikasi Chimkent shahri turizm vakillari ishtirokida Road Show o'tkazilishi rejalashtirilgan edi. Bugun "Ipak yo'li" turizm va madaniy meros xalqaro universitetida bo'lib o'tgan ushbu tadbir Chimkent va Samarqand turistik soha vakillarini bir joyga to'pladi. Road showda Samarqand viloyati va Chimkent shahrining turistik va investitsiya salohiyati taqdimotlari hamda turistik biznes vakillari ishtirokida B2B uchrashuvlar bo'lib o'tdi. Tadbir so'ngida Samarqand va Chimkent turistik biznes vakillari o'rtasida o'zaro hamkorlik to'g'risida memorandumlar imzolanib, kelgusida hamkorlik aloqalarini mustahkamlashga kelishib olindi.

В Самарканде прошел Road Show с участием представителей туризма города Шымкент, Республика Казахстан.
Как сообщалось ранее, 20 июля текущего года планировалось провести Road Show с участием представителей туризма Шымкента Республики Казахстан. Данное мероприятие, состоявшееся сегодня в Международном университете туризма и культурного наследия "Шелковый путь", собрало представителей туристической отрасли Шымкента и Самарканда. На роуд-шоу прошли презентации туристического и инвестиционного потенциала Самаркандской области и города Шымкента, а также B2B встречи с участием представителей туристического бизнеса. По итогам мероприятия между представителями туристического бизнеса Самарканда и Шымкента были подписаны меморандумы о взаимном сотрудничестве, а также достигнута договоренность об укреплении отношений сотрудничества в будущем.