Samarqandda Qozog‘istonning turizm salohiyati taqdimoti bo’lib o’tdi.
Air Marakanda kompaniyasi Qozog'istonning QAZAQ AIR aviakompaniyasi bilan hamkorlikni boshlab, uning doirasida Turkiston-Samarqand-Turkiston yo’nalishi bo’yicha parvozlar dasturi ochildi.
22-mart kuni Turkistondan Samarqandga kelgan birinchi reys bilan Turkiston viloyati hokimining birinchi o‘rinbosari, transport va turizm boshqarmasi rahbariyati boshchiligidagi delegatsiya yetib keldi.
23 mart kuni Turkiston delegatsiyasining Samarqand turizm biznesi vakillari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Turkiston viloyati madaniyat va turizm bo‘yicha direktor o‘rinbosari Nurdaulet Medeuov, “Kazakh Tourism” vakillari Qozog‘iston, jumladan, Turkiston viloyatining turizm salohiyati bilan tanishtirdi.

В Самарканде  презентовали туристический потенциал Казахстана.
Компания Air Marakanda начала сотрудничество с казахстанской авиалинией Qazaq Air, в рамках которой открылась программа полетов по направлению Туркестан – Самарканд – Туркестан.
22 марта в Самарканд первым рейсом из Туркестана  прибыла  делегация  во главе с первым заместителем акима Туркестанской области, а также руководителями управления транспорта и туризма.
23 марта состоялась встреча Туркестанской делегации с представителями туристического бизнеса Самарканда.
В рамках встречи заместитель управления культуры и туризма Туркестанской области Нурдаулет Медеуов, представители Kazakh Tourism презентовали туристский потенциал Казахстана, в том числе Туркестанской области.
Напомним, что  полеты Qazaq Air будут осуществляться два раза в неделю согласно следующему расписанию: