Samarqandda "Samarkand Hospitality Days" - HoReCa 2024 oʻz ishini boshladi.
Bugun Samarqandda Markaziy Osiyoda mehmonxona, restoran va turizm biznesi sohasida muhim voqea - "Samarkand Hospitality Days" - HoReCa 2024 xalqaro mehmondo'stlik va turizm sanoati ko'rgazma-yarmarkasi o'z ishini boshladi.
Ushbu ko'rgazma mehmondo'stlik sanoati mutaxassislari o'rtasida o'zaro hamkorlik qilish, eng yangi texnologiyalarni taqdim etish va bozorning asosiy tendentsiyalarini muhokama qilish uchun o'ziga xos platformadir.
HoReCa 2024 ko'rgazmasining asosiy maqsadi mehmondo'stlik sanoati istoqbollarini ko'rsatish va ishtirokchilar uchun yangi hamkorlik aloqalarini o'rnatishda ko'maklashishdir.
Ko'rgazmani Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi vazirligi huzuridagi Turizm qo‘mitasi raisining o‘rinbosari S.Niyozov, Samarqand viloyati hokimi o'rinbosari R.Qobilov va viloyat hokimi yordamchisi N.Ibragimov ochib berdilar.

«Samarkand Hospitality Days» - HoReCa 2024 в Самарканде.
Сегодня в Самарканде началось важное событие в сфере гостиничного, ресторанного и туристического бизнеса Центральной Азии — международная выставка-ярмарка гостеприимства и туристической индустрии HoReCa 2024, «Samarkand Hospitality Days».
Эта выставка является уникальной платформой для профессионалов индустрии гостеприимства, где они могут сотрудничать, представлять новейшие технологии и обсуждать ключевые тенденции рынка.
Главная цель выставки HoReCa 2024 — продемонстрировать перспективы индустрии гостеприимства и способствовать установлению новых партнерских связей среди участников.
Выставку открыли заместитель председателя Комитета по туризму при Министерстве экологии, охраны окружающей среды и изменения климата С. Ниёзов, заместитель хокима Самаркандской области Р. Кобилов и помощник хокима области Н. Ибрагимов.