Samarqandda "Samarkand Touristic Centre" II yillik turizm forumi bo'lib o'tdi
2024 yil 10 dekabr kuni Samarqand turizm markazida "Samarkand Touristic Centre" MChJ va Samarqand viloyati Turizm bosqarmasi hamkorligida tashkil etilgan "Samarkand Touristic Centre" II yillik turizm forumi bo'lib o'tdi. Kengaytirilgan formatda o'tkazilgan forumda viloyatimiz mehmonxonalari rahbarlari, sayyohlik agentliklari va turopetatorlar, shuningdek, turizm markazining turli bo'limlari vakillari ishtirok etishdi.
Forumning asosiy maqsadlari mehmondo'stlik sanoatini rivojlantirish uchun munozara maydonini yaratish, tajriba almashish va turizm infratuzilmasini rivojlantirish bo'yicha amaliy bilimlar olish, shuningdek, biznes vakillarini hamkorlik uchun muloqotga jalb etishdir.
Konferensiya davomida ishtirokchilar 2025 yildagi rejalar, viloyat turizm sanoatini rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildilar. Shu bilan bir qatorda, xavfsizlikni ta'minlash, xizmatlar sifati, yangi texnologiyalarni joriy etish va kadrlar tayyorlash tizimini takomillashtirish kabi muhim mavzular muhokama markazida bo'ldi.

В Самарканде состоялся II ежегодный туристический форум "Samarkand Touristic Centre"
10 декабря 2024 года в Самаркандском туристическом центре состоялся II ежегодный туристический форум "Samarkand Touristic Centre", организованный ООО "Samarkand Touristic Centre" и Управлением туризма Самаркандской области. Форум, прошедший в расширенном формате, собрал руководителей гостиниц, туристических агентств и туроператоров региона, а также представителей различных отделов туристического центра.
Главными целями форума стали создание дискуссионной площадки для развития индустрии гостеприимства, обмен опытом и получение практических знаний для развития туристической инфраструктуры, а также привлечение представителей бизнеса к диалогу для сотрудничества.
В ходе конференции участники обсудили перспективы развития туристической индустрии региона, включая планы на 2025 год. Особое внимание было уделено вопросам обеспечения безопасности, качества услуг, внедрения новых технологий и совершенствования системы подготовки кадров.