30-mart kuni Registon ansamblida bo‘lib o‘tgan “Ichki turizm yarmarkasi”da turoperatorlar, joylashtirish muassasalari va sog‘lomlashtirish maskani vakillari, shuningdek, turizmga ixtisoslashtirilgan oliy o‘quv yurti hamda texnikum talabalari va, albatta, Samarqand shahri mehmonlari yig‘ildi.
Samarqand “Ichki turizm yarmarkasi” ishtirokchilari bo‘lgan O‘zbekistonning bir qancha viloyatlaridan 80 dan ortiq tadbirkorlik subyektlari istiqbolli qo‘shma loyiha va yangi turistik mahsulotlar bo‘yicha g‘oyalarni muhokama qilish, biznes hamkorlar bilan aloqa o‘rnatishga muvaffaq bo‘ldi.
Shuningdek, yarmarka doirasida turizm sohasini yosh kadrlar bilan ta’minlash maqsadida “ Career-2024” o'tkazildi va “Ipak yo'li” turizm va madaniy meros xalqaro universiteti hamda Samarqand turizm va madaniy meros kolleji talabalari potentsial ish beruvchilardan bo'sh ish o'rinlari to'g'risida ma’lumotga ega bo‘lishdi.

«Ярмарка внутреннего туризма» в Самарканде стала площадкой объединившей турбизнес, молодёжь и туристов.
30 марта в ансамбле «Регистан» на «Ярмарке внутреннего туризма» собрались  туроператоры, представители средств размещения, лечебно-оздоровительного санатория, а также студенты профильных  вуза и техникума и, конечно же, гости Самарканда.
Более 80 субъектов предпринимательства из нескольких регионов Узбекистана участвовавших в самаркандской «Ярмарке внутреннего туризма» смогли обсудить перспективные совместные проекты и идеи новых туристических продуктов, установить контакты с бизнес-партнерами.
Также в рамках ярмарки в целях обеспечения сферы туризма молодыми кадрами прошла «Career-2024», где студенты Международного университета туризма и культурного наследия и Самаркандского техникума туризма и культурного наследия смогли узнать у потенциальных работодателей о вакансиях и определиться со своим будущим трудоустройством.
Активные участники «Ярмарки внутреннего туризма» были награждены дипломами Самаркандского областного управления Туризма.