Samarqandning turistik salohiyatiga bag‘ishlangan ko'rgazmasi Issyk-Kul International Tourism Fair — 2024 xalqaro sayyohlik ko‘rgazma-yarmarkasi g‘olibi bo‘ldi.
Qirg‘izistonning Cho‘lpon-Ota shahrida, “Rux Ordo” madaniyat markazi hududida «Issyk-Kul ITF-2024 «We are Nomads» Issiqko‘l xalqaro sayyohlik ko‘rgazma-yarmarkasi bo‘lib o‘tmoqda.
«Issyk-Kul ITF-2024» xalqaro sayyohlik kompaniyalari, turoperatorlar va agentliklar, turizmni rivojlantirish bo‘yicha davlat organlari, aviakompaniyalar, mehmonxonalar, aviatashuvchilar va media sektor vakillarini birlashtirgan.
Samarqandning turistik salohiyatini keng ommalashtirish maqsadida hududiy turizm mahsulotlari, milliy liboslar, hunarmandchilik, amaliy san’at va o‘zbek milliy shirinliklari taqdimotidan iborat turistik burchak tashkil etildi.
«Issyk-Kul ITF-2024 «We are Nomads» ko‘rgazma-yarmarkasi yakunlari bo‘yicha Samarqand stendi eng yaxshi tashkil etilganligi uchun birinchi darajali diplom bilan taqdirlandi.

Стенд о туристическом потенциале Самарканда стал победителем международной ярмарки Issyk-Kul International Tourism Fair — 2024.
В кыргызском городе Чолпон-Ата на территории культурного центра «Рух Ордо» проходит Иссык-Кульская международная туристическая выставка-ярмарка «Issyk-Kul ITF-2024 «We are Nomads».
«Issyk-Kul ITF-2024» является ежегодным местом встречи международных туристических компаний, туроператоров и агентств, представителей госструктур по развитию туризма, авиакомпаний, гостиниц, перевозчиков и медиа сектора.
Для популяризации туристического потенциала Самарканда был организован туристический уголок с презентацией в нем регионального туристического продукта, национальных костюмов, ручных изделий декоративно-прикладного искусства, узбекских национальных сладостей.
По итогам выставки-ярмарки «Issyk-Kul ITF-2024 «We are Nomads» Самаркандский стенд был удостоен диплома первой степени за наилучшее оформление.