Turizm biznesi vakillari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Viloyat hokimi o‘rinbosari Rustam Qobilov hamda Samarqand viloyati turizm boshqarmasi rahbariyatining turizm biznesi vakillari bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda turizm xizmatlarini ko‘rsatishdagi dolzarb muammolar va ularni hal etish yo‘llari muhokama qilindi.
Shuningdek, 2024-yilda xorijiy xalqaro sayyohlik yarmarkalari va B2B uchrashuvlarida ishtirok etish masalalari kun tartibidan o‘rin olgan.
Shu bilan birga, tadbirkorlar tomonidan ichki turizmni rivojlantirish bo‘yicha takliflar bildirildi. Xususan, “Marakand Trans Express” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari J.Suvonov qishki mavsumda yoshlar turizmini tashkil etish bo‘yicha konstruktiv takliflar bildirdi.

Состоялась встреча с представителями туристического бизнеса.
Состоялась встреча заместителя хокима области Рустама Кобилова и руководства управления туризма Самаркандской области с представителями туристического бизнеса.
В ходе встречи были обсуждены существующие на сегодняшний день проблемы в сфере предоставления туристических услуг и пути их решения.
Также на повестке дня стояли вопросы участия в зарубежных международных туристических ярмарках и В2В встречах в 2024 году.
Вместе с тем предприниматели выступили с предложениями развития внутреннего туризма. В частности, руководитель ООО «Мараканд Транс Экспресс» Ж. Сувонов выступил с конструктивными предложениями организации молодёжного туризма в зимний сезон.