Viloyat hokimi o‘rinbosari R.Qobilov, “Silk Road Samarkand ” turizm markazi rahbariyati va gidlar o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv chogʻida “ Silk Road Samarkand ” hududida dam olish, davolash-sogʻlomlashtirish, sport va ishbilarmonlik turizmi uchun koʻrsatilayotgan xizmatlar taqdimoti boʻlib oʻtdi.
Shuningdek, “Silk Road Samarkand” rahbariyati turizm markazi hududida yangi obʼyektlar, jumladan, akvapark, bolalar uchun koʻngilochar majmua va qumli plyaji mavjud biodengiz qurilishi rejalashtirilganligini maʼlum qildi.
R.Qobilov tadbir ishtirokchilarini ichki turizmni kengaytirish loyihalari va 2024-yilda xorijiy davlatlardan sayyohlar oqimini ko‘paytirish bo‘yicha rejalashtirilgan tadbirlar bilan tanishtirdi.

Состоялась встреча между заместителем хокима области Р. Кобиловым, руководством туристического центра Silk Road Samarkand и гидами.
В ходе встречи была проведена презентация предоставляемых в Silk Road Samarkand услуг по рекреационному, лечебно-оздоровительному, спортивному и деловому туризму.
Также со стороны руководства Silk Road Samarkand были озвучены планы по созданию новых объектов на территории туристического центра, среди которых строительство аквапарка, развлекательного комплекса для детей и биоморя с песчаным пляжем.
Р.Кобилов ознакомил участников встречи с проектами по расширению внутреннего туризма и предстоящими в 2024 году мероприятиям по увеличению туристического потока из зарубежных стран.