Xitoy Xalq Respublikasining Sian shahrida “Samarqand-yangi O‘zbekistonning turizm darvozasi” shiori ostida Samarqand-Sian Forumi o‘tkazildi.
Joriy kunlarda viloyatimizning turizm sohasi vakillari Xitoy Xalq Respublikasining Sian shahrida xizmat safarida bo‘lib turishibdi. Tashrif davomida turizm sohasida o‘zaro hamkorlikni yangi bosqichga olib chiqish maqsadida bir qator ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, bugun 30-iyul kuni Sianda “Samarqand-yangi O‘zbekistonning turizm darvozasi” shiori ostida Samarqand-Sian Forumi o‘tkazildi.
Forumda Samarqand viloyat hokimligi hamda Shensi provinsiyasining turizmni rivojlantirish bo‘yicha tashkiloti Shaanxi Tourism Group CoLTD o‘rtasida ikki tomonlama kelishuv memorandumi imzolandi. Tadbir doirasida Samarqandning turizm salohiyatiga bag‘ishlangan taqdimot bo‘lib o‘tdi.
Samarqand-Sian Forumi doirasida Samarqand va Sian turizm sohasi vakillari ishtirokida B2B uchrashuvlar ham tashkil etildi.

В городе Сиань Китайской Народной Республики прошел Самарканд-Сианский форум под лозунгом «Самарканд – туристические ворота нового Узбекистана».
В настоящее время представители туристического сектора нашего региона находятся с деловой поездкой в городе Сиань Китайской Народной Республики. В ходе визита проводится ряд мероприятий, цель которых является вывести взаимное сотрудничество в сфере туризма на новый уровень. В частности, сегодня 30 июля в Сиане прошел Самарканд-Сианский форум под лозунгом «Самарканд – туристические ворота нового Узбекистана».
На форуме был подписан двусторонний меморандум о сотрудничестве между администрацией Самаркандской области и Шэньсийской организацией развития туризма Shaanxi Tourism Group CoLTD. В рамках мероприятия состоялась презентация туристического потенциала Самарканда.
В рамках Самаркандско-Сианского форума также были организованы B2B встречи с участием представителей туристического сектора Самарканда и Сиана.